Hudební festival současnosti

28. – 30. 6. 2024 SVITAVY

Poslední várka vystupujících je ta nejsplašenější

10 měsíců dramaturgické práce je nyní kompletně zveřejněno. Seznam letošních interpretů a hudebních projektů sčítá 26 položek a je tam našima očima ta nejlepší současná elektronická hudba, kterou naše finanční prostředky a timing dovoluje do Svitav dovézt.

James Cole

Tuto magickou trilogii jsme v roce 2021 odstartovali Hugo Toxxxem. Ten se o rok později vrací už jako Supercrooo v tandemu s Jamesem Colem. Troufáme si tvrdit, že to byl legendární a velice těžko opakovatelný 90 minutový koncert.

Již brzy se tento kruh uzavře a nebe se rozzáří. Na letošní Rosničce se představi James Cole v sólo koncertu a zatímco běžný posluchač docení jeho poslední dvě alba ALIEN (2022) a DOWN4LIFE přibližně za 10 let, my budeme mít příležitost v sobotní noc na Rosničce.

Oscilloscope Music by Jerobeam Fenderson & Hansi3D (AT)

Česká premiéra a projekt, který byste čekali spíše na Luncheatu v Praze. Oscilloscope Music je audiovizuální projekt Jerobeama Fendersona a Hansi3D, ve kterém pomocí zvuku a zelených laserů kreslí dynamické obrazy. Při svých živých vystoupeních používají analogové osciloskopy a vysokorychlostní vlnové lasery, čímž posílají publikum do interdimenzionálního geometrického zážitkového prostoru. Jeba.

blanc & GTA Houbou

V roce 2022 jsme na Rosničce přivítali kompletní brněnský squad Butterclub. Od té doby jsme velkými fanoušky a fandíme jejich aktivitám. Dlouhodobě se naše Spotify vyhledávání ale vracelo nejvíce ke dvěma jménům, kteří nás svoji hudbou z celé crew oslovují nejvíce. Slovo dalo slovo a blanc a dnes už jako GTA Houbou se vracejí na Rosničku.

Nill Garçon

info soon

oolongru

info soon

Skalm

info soon

TMA

Tomáš Martínek aka TMA se během super-krátké doby vypracoval na fér producenta zábavné a hlavně plně současné „na-UK-nuté“ taneční elektroniky. To na konci roku 2023 bravurně podtrhuje novým albem Xylitol, které je prostě dobré. Fakt dobré.