Hudební festival současnosti

28. – 30. 6. 2024 SVITAVY

Druhá várka vystupujících je přehlídkou moderní klubové hudby

Znáte ten vtip, jak se na vlakáči ve Svitavách potká Brit, Argentinec, Španělka a skupinka Němeců a ptají se v nedaleké hospodě U mrtvoly, kudy na festival Rosnička?

Cora Novoa (ES)

Must see techno eso letošního ročníku. Španělská producentka a naprostej profík v oblasti zvukového designu. Je členkou labelu Turbo Recordings, v minulém roce vystoupila na španělském festivalu Sonár Barcelona, ve slavném Boiler Roomu nebo rok před tím na festivalu MUTEK Montréal v Americe. Špičková rave záležitost.

Mutanti hledaj východisko

Jak jistě víte, hudební projekty na Rosničce opakujeme jen zřídka. U Mutantů to letos ale nešlo jinak a po dvouleté pauze se vrací k rybníku. Jejich nová deska PUMA nás svým vyfreshnutým současným zvukem natolik chytla za uši, že jsme Jirku a Honzu museli znovu oslovit. A možná přijde i kouzelník. Teda bubeník.

X.Morph

S drum and bassem jsme se před čtyřmi lety v tom nejlepším rozloučili a tento hudební žánr se na Rosničce přestal objevovat. Dostali jsme ale nápad. V celém line-upu vyhradit jeden speciální noční slot a pozvat scénou označovaného krále dnb československé scény. Temný deep bass set a králi hrej to nejšílenější, co umíš.

Tufi (AR/DE)

Argentinský producent a zvukový inženýr působící v Berlíně. Zatím mainstreamem (narozdíl od techna) neobjevená současná vlna hybrid clubbingu a postclubových kompozic má na letošní Rosničce opět více prostoru než v roce minulém. Tufiho prezentace se snaží o maximální rozmanitost hudebních žánrů a spojuje je v intenzivní proud divokých experimentálních míchanic. Pokud se ti v roce 2021 líbil Bungalovv s Oliverem Torrem, Tufi je tvoje značka!

Atrikrist

Ani tou nejhlubší undergroundovou českou scénou zatím neobjevený elektronický producent z Prahy. Díky své hudební introverci toho na internet moc nepouští a veřejných gigů, jako bude ten na Rosničce, má zatím na svém kontě přesně 0. Říkejme tomu tomu třeba experimentání emo drill.

awoo

Vzácně k zastižení nový projekt z dílny pražské crew BCAA system/BCAAstudio, za kterým zvukově stojí Michal Plodek (Bílej Kluk), Oliver Torr a vizuálně umělec Reality Congress. V roce 2023 vydali první a zatím jediné album s názvem lost. Hodně intenzivní šrumec až digitální noise. Je to rap? Asi jo.

Joshek

Každoroční ranní evergreen a rituální sraz všech rosničkovských držáků. Tentokrát to ale bude jiné. Po 13 letém angažmá u rybníka se Joshek konečně propracoval k nočnímu slotu. Energická klubová vytříbenost opřená o 25 let dj zkušeností, která ignoruje kolem měnící se trendy. Melodicky velmi taneční povrch je od spoda pumpován regulérní electro/techno rychtou. Německo.

Lishkee

V Brně žijící dvojice Viktória Šmídová a Radim Kocourek společně už více než 5 let produkuje hudbu. V minulosti i pod jinými názvy. Jejich současný projekt Lishkee je výsledkem letité DIY snahy, díky které se v doslova domácích podmínkách dokázali propracovat k profesionálně znějícímu zvuku. Downtempová elektronika s nádherným ženským zpěvem a s zefektovanou kytarou. Určitě nejkrásnější hudba letošního ročníku.

Po dočtení tohoto článku následuje zakoupení vstupenky ZDE. A bjeda jak ne.