Hudební festival současnosti

28. – 30. 6. 2024 SVITAVY

První osmička je venku a ani to nebolelo

Do konání letošní Rosničky stále zbývá spoustu času, ale ať se práší od kočáru. Long story short ani letos nebude chybět zvuková rozmanitost a první osmička hudebních projektů je toho důkazem.

Async Figure (UK)

Hot headliner letoška. Britské duo nasmrádlé Asii. Přísné post club techno, které řeže metal, noise, industrial, kdy ale stále je to 100% poslouchatelné a faktor pařby 5.

Moimir Papalescu & The Nihilist

Legendární česká kapela, která po dlouhých letech opět hraje a vydává nové album. Electro punk synth techno možná trochu i rock rubačka. Total živák, total profi věc, co zní světově.

Ghost of You

Původem brněnská psychedelic-pop-rock kapela velice vysoké kvalitativní úrovně, která v době své největší slávy objela i několik zahraničních festivalů. Posledních pár let ale o GoY ani vidu ani slechu. Minulý rok z čista jasna oznámení o pozměněné sestavě a o veřejné Donio sbírce na nové album, které má v blízké době vyjít.

Nejimpulzivnější booking ever a možná i světově nejrychlejší booking ever? V poslední den sbírky jsme jak největší boháči přihodili chybějící peníze, borci hitli částku potřebnou k vydání alba a my během dvou minut jako na nějakém e-shopu bookli kapelu na festival. (Odměnou za dar byl totiž koncert.)

Ban Jarnet

Na Rosničce hraje každý rok, tlačenka.

Hihihahaholky

Zábavný rap, skutečný zpěv, vysoce inteligetní humor, duo holek s taťkou Maťkou v zádech. Nové mladé hudební uskupení s profi zvukem od prvního alba (wtf). Láska na první poslech. Natočí klip, ve kterým nebudeš.

Nano Tone

Američan a Brit žijící v Praze kroutící živou taneční live elektroniku. Zpěv, modulovaný zvuk, synťáky, začátkem dubna nové album!

Teletext

Za touto programovou pixel obrazovkou se skrývá dvojice producentů/djů A+++ a Atch22. Společně vedou label Amphibian Records a také mají rádi obojživelníky. Techno, trance, house, faktor pařby 5 ráno.

Westdale

Brno based dj pocházející z Kanady. Moderní nestandardní klubová hudba nestandardní rytmiky spíše digitálního zvuku. Dubstep, new club, uk, breaky, bum bum bum, vyzná se, sleduje, ví, nespěchá. Mimo to fušuje do internetového Infame Radia a brněnského klubu Vitamin.

 

Díky za pozornost a na závěr ti zase budeme vnucovat vstupenku na Rosničku 2024: Na, kupuj, je to levný, nečekej.