Hudební festival současnosti

28. – 30. 6. 2024 SVITAVY

Hihihahaholky

Mezi společné dovednosti Aleny Novotné a Štěpánky Todorové řadíme akrobacii, improvizaci, hru na ukulele, lezení na stěně, načítání audioknih, recitaci a šerm.

Jednotlivě ale svedou i hru na kytaru a klavír, lyžování, snowboarding, inline (brusle s kolečkama), jízdu na koni a nebo dokonce i žonglování.

A podobně rozkročen je i jejich společný hudební projekt Hihihahaholky, který kmitá někde mezi art popem, rapem, trapem, downtempovou elektronikou i jazzem. To zásadní jsou ale texty jejich písní, který jsou jakože úplně zdarec.

Upřímně dlouhé roky jsme se nesetkali s tak ideálním průsečíkem kvalitního humoru a uchováním relevantního informačního sdělení. Do toho ta brilantní hra s českým jazykem, snadno ztotožnitelná životní témata a technicky dobře zvládnuté beaty od Taťka Maťka v pozadí, které dávají textům vyniknout a neubírají na pozornosti posluchače.

A to vše v rovnou v prvním a zároveň jediném albu Pinky Winky Life!!!

Omlouváme se, že zrovna a rovnou v úvodním představovacím textu jsme tak faktičtí a novinářští, ale vše výše napsáno muselo být napsáno. Protože je to fakt šleha.