Hudební festival současnosti

30.6. - 1.7. 2023 SVITAVY

Známe více než polovinu line-upu, jupí!

"Cože, už tolik jmen je venku a já téměř nic neznám?!"

Z toho si nic nedělej, zvykej si. My je taky neznáme. Letoční Rosnička má zveřejněno 18 jmen a všechny najdeš v záložce VYSTUPUJÍCÍ. A teď tady rychle něco vypíchnem:

1. Dramas (AT)

Tříčlenná rakouská pop kapela, která zatím neví, s jakým bubeníkem na Rosničku přijede. Bez debat hlavní hvězda koncertní části letošního ročníku a jako bonus půjde o českou premiéru. Profesionální popina světového rozměru.

2. Fraxinus (UK)

Bristolský techno producent Fraxinus určitě patří k tomu nejtvrdšímu, co letos u rybníku uslyšíme. V roce 2022 vydal dvě pro jeho kariéru pravděpoboně zásadní desky - Powerplant Blue (níže) a Powerplant Green. V obou případech se jedná o silně repetetivní bassové zboží, které se díky síle internetu rozšířilo do klubů po celém světě. Nikdo ho ale vlastně nezná. Česká premiéra a totální must see koník letošní Rosny.

3. Kistenn

Pro nás DIY objev roku. Vlastně je to neuvěřitelné, že něco takového vzniká, navíc v Brně, navíc v nějaké dřevěné chatě. Až klasicistní operní zpěv v maximálně napoplém electro doprovodu. Kistenna jsme slyšeli živě a měli jsme pocit, že jsme na německé diskotéce v roce 1985. Asi mi exploduje nálada.

4. Waterbased (SK)

Slovenské kapelní duo, které se během posledního roku vylouplo kdesi odnikud. Jedna z nejlépe znějících elektronik současné tuzemské scény. Tvorba působí intimně, zároveň tvrdě a melancholicky. Propracované kompozice, které na velkém zvuku teprve maximálně vyzní.A takto by se dalo pokračovat a taky že bude. Projeď prostě komplet program a budeš nejmoudřejší a hlavně fakt vědět, co chceš fakt slyšet.