Hudební festival současnosti

27. - 28. 8. 2021, SVITAVY

Hello Marcel

 

Byl teplý podzim roku 2017. Na zahrádce mládeží oblíbené restaurace ve Svitavách mne v neveselé náladě zastihl kamarád Michal. Na repráčku malé velikosti, ale za to vysoké výkonnosti, mi bez dalšího povídání pustil libozvučný disco song.

Má nálada se rázem zlepšila. Na otázku, odkud tato retrem překypující a přece neotravující muzika pochází, odpověděl po pravdě. Byl to jeho vlastní produkt, který ve skromné zkušebně kousek od hlavního nádraží ve Svitavách složil se svým kamarádem Adamem.

Pln nadšení jsem mu bez důkladného přemýšlení okamžitě přislíbil vystoupení na nejlepším festivalu ve Svitavách, ročník 2018.

A pak už to jelo.

Jen co u rybníka dohrála jejich poslední nota bylo jasné, že pestrá taneční scéna tuzemské republiky má novou hvězdu zářící (jen o málo) více než úsměv Lucie Borhyové. ÉTERem se po celý zbytek víkendu vznášela otázka.

„Proč nechceš jíst ten bůček?“

Nabídka střídala nabídku a z Hello Marcel se díky Rosničce stala senzace roku. A toho dalšího. I dalšího.

Jen během roku 2019 vystoupila česká reinkarnace Modern Talking (Ano, víme, že ještě nezemřeli.) na stěží uvěřitelných 47 koncertech. A my jsme nepopsatelně potěšeni tím, že v jejich až po okraj nacpaném kalendáři najdeme náš festival letos znovu!

PS: To všechno je pravda, teda krom toho, že můžeme za jejich úspěch, ale kdo by tady ty eposy pak četl, že jo.