Hudební festival současnosti

25. - 26. 6. 2021, SVITAVY

Bassta Fidli

 

Byl pozdní večer, první měsíc roku minulého, večerní Švanda, pár piv a dopilovávání line-upu čas. My řešíme, jakým to zahraničním hostem si radost uděláme a festival okořeníme. Něco pikantního, někdo, kdo tu ještě nebyl, kdo produkuje kvalitu a kdo nebude úplná drahota. Kdo bude sympaťák, kdo dramaturgicky k rybníku sedět bude.

My vzpomněli si, že náš kamarád Ondra, který je mimochodem móc dobrý domácí producent, nám silně doporučoval chlapíka, který si říká Tronik Youth. My Tronika, jeho tvorbu a jeho label Nein Records léta známe a tak nebylo příliš co řešit. Díky Ondrovi a jeho konexím bylo možné tohoto Angličana snadněji oslovit a nadchnout pro věc, aby k nám do Svitav skutečně přijel.

Skvělé, máme to!

Mezinárodní jméno, které má dosti co nabídnout a navíc v České republice nikdy nebylo! Jdeme do toho a tento sympatický pán se stává hlavním tahákem Ausfahrt.clubu na pláži.

Měsíce plynou, Rosnička se blíží a tu v nenadání... Bassta Fidli Crew oznamuje Tronik Youtha na MišMaš party festivalu, kde "rezidentují" se svou elektronickou stejdží.

Tronik nikdy v České republice a pravděpodobně ani na Slovensku historicky nevystupoval, my si nad tím hřejeme polívčičku a najednou nějací borečci a jedna dáma z Uherskýho Hradišťa ho mají na festivalu pouhý víkend před naším festivalem! Ty vole to jako co je?

Samozřejmě to byla naprostá náhoda a ani my, ani druhá strana nevěděla, že máme booklého stejného artistu a to až do momentu, kdy jsme to dali ven.

Není to fascinující?! No možná pro někoho není, ale pokud jsi to dočetl až sem, už to plz dojeď.

Bum bum, je po obou festivalech, čas běží a Fidláci nás oslovují, zda bychom nedojeli zahrát k nim do Uherskýho Hradišta na pártošku, kterou pořádají. To totiž oni dělají, dělají moc hezké akce převážně v Uherské Hradišti, kam zvou velice zajímavá jména nejen z tuzemské scény.

Tož my dojeli.

Byl to mejdan jak sviňa, u slivovice a syrového talíře hned vedle mixáku jsme se poklepávali po ramenou, jak jsme to hezky s Tronikem všichni vymňoukli. My zjistili, že borečci a jedna dáma hrajou fakt skvělou muziku, že to jsou super lidi a že v dětským pokojíčku jejich dětí maj parádní figurky, nový LEGO edice a ve vedlejší vesnici aglio olio s rajčatovou omáčkou. No a oni zjistili, že DJ Joshek by klidně zvládl hrát i 10 hodin v kuse.

Husha, Wawakal a Ira aka Bassta Fidli Crew přijedou na letošní Rosničku!