Hudební festival současnosti

30.6. - 1.7. 2023 SVITAVY

Tisková zpráva: Rosnička 2019 #3

 

Už jen několik dnů nás dělí od startu devátého ročníku hudebního festivalu současnosti, tedy Rosničky, která proběhne 28. a 29.6. v areálu stejnojmenného rybníka ve Svitavách.

Na třech scénách se můžete těšit na selekci těch nejprogresivnějších projektů na poli elektronické hudby.

Páteční večer odpálí na hlavním pódiu Neri, následovat budou legendární Ohm Square a dále Midi Lidi, rapper Smack, taneční Bratři, nekompromisní Strachkvas, drum'n'bassová crew Mindicted a v neposlední řadě i český neurofunkový fenomén Forbidden Society.

V sobotu nás čeká nejdříve několik experimentálnějších koncertů z mašin Tomáše Vtípila a  Tybora a chrastiny, nové album představí zasněná Post-hudba a ze zadumání vás následně bleskově vyvedou Vneumicky. Hlavní část programu si férově rozdělí české a slovenské projekty Maniak, MC Gey, Modré Hory a Bulp, závěr večera bude patřit opět drum'n'bassu v podání dua Mustaffa & Sheriff, které znovu podpoří zástupci soundsystému Mindicted.

K výše zmíněnému je ale samozřejmě potřeba přihodit ještě celou třetí stage ve formě party-stanu přímo na pláži rybníka, kterou jsme pojmenovali Ausfahrt.club. Zde se můžete těšit nejen na místní DJe, ale také řadu hostů, přičemž totožnost jednoho z nich zjistíte až přímo na akci. Stylově zde půjdeme od disca a pomalé house music, přes electro a techno až k post-clubovým krutostem.

Line-upu Ausfahrt pódia vévodí Tronik Youth z Velké Británie v DJ setu, koncert ruského projektu Fractions, HRTL s živými bicími, pražský kolektiv Wrong, brněnský Filtr. anebo nabušený a léty prověřený domácí live-act Elektrabel.

Vizuální stránku klubové stage podpoří i light-design od zkušené bandy MAESS, takže bacha, abyste se tady nesekli a neztrávili celý festival jen zde.

A na závěr ještě několik novinek a tipů pro premiérové návštěvníky. Areál festivalu je v bezprostřední blízkosti rybníka, nezapomeňte si proto plavky a pokud máte rádi přírodu, jistě využijete procházku po některé z místních naučných stezek. Pro děti je zde k dispozici hned několik dětských hřišť a také venkovní posilovna. O občerstvení se postarají nejen klasické bary a čajovna s vege pokrmy, ale letos poprvé také cocktail bar a luxusní burger bus. V blízkosti čajovny budete mít navíc možnost vyrobit si vlastní tričko s UV barvami a nebo si nechat udělat kérku od profi tatérky.

Jako v minulých letech, i letos jsme uvolnili část lístků do kamenných předprodejů. Najdete je v MIC Svitavy, IC Litomyšl, Restauraci Popráč Ústí n. Orlící a nově i v MIC Boskovice.

A nejen to! Ke každému lístku zde dostanete zdarma i velkoformátový plakát, a to se vyplatí!

Více informací hledejte na našem Facebooku, Instagramu a zde na webu.