Hudební festival současnosti

28. - 29. 6. 2019, SVITAVY

Midi Lidi

Jednou tak na Valentýna...

On: "Sedím nad kávou s vnitřní příšerou. Zabít sebe, svět, už ho nevidět.

Ona: "Hovno, tak už si udělej v životě pořádek, komplexy nech pod vanou! Raděj pěkně šetři sil, abys jednou zvítězil, protože trapný chvíle nejsou s tím, kdo tě má rád. Co ale je důležitý, že rád vaříš, mně vaříš a moc se mi to líbí. Můžeš si ten svůj shit konečně vyřešit? Ať z naší duše je příjemný hotýlek."

_

Ať chcete nebo ne, tyhle lidi jsou skutečnými průkopníky české elektronické scény a byli to právě oni, kdo podivnou digitální hudbu dostali z tmavých sklepů až na hlavní pódia Majálesů.

Na začátku kariéry se bez ostychu stylizovali jako němečtí Kraftwerk. Každý ze tří členů se svým notebookem hrál vlastní videohry a díky napojení na klubový soundsystém se tomu dalo říkat koncert.

Pak se ale stala věc, která se občas děje.

Třetina kapely otěhotněla a v rámci udržení projektu byla nahrazena třetinou, která (minimálně v té době) otěhotnět nemohla. Markétu vystřídal Tomáš a tahle partička se začala pomalu měnit v koncertní těleso, které se už tolik neštítí věcí jako jsou bicí a kytary. Zřejmě i díky těmto novým elementům se jejich kariéra rozjela jako Pavel Novotný před kamerou.

No a dnes?

Dnes už se Markéta zase vrátila do sestavy, tři mušketýři jsou dle tradice čtyři a my jsme rádi, že se po čtyřech letech zase ukážou u nás u rybníka!

"Levá půlka zařve MIDI, 
pravá půlka zařve LIDI. 
MIDI, LIDI, MIDI, LIDI,
Midi Lidi!"