Hudební festival současnosti

28. - 29. 6. 2019, SVITAVY

Modré Hory (SK)

 

Pokud se ti někdy poštěstí navštívit Sydney, kromě opery, Harbour Bridge a Luna Parku by sis taky měl půjčit džípa a vyrazit na severozápád. Tam leží přírodní oblast Blue Mountains, která patří ke světovému dědictví UNESCO a nabízí neuvěřitelný scenérie. Uvidíš gigantický útesy, vodopády, kaňony, náhorní plošiny.

Stroj času, rok 1992 a rodiny Remiášových a Benkovičových si čtou tento status. "Hej tak to je popiči. To musíme vidieť, kupuj letenky a ideme!"

Třináctiletý Pavol a teprve osmiletý Marián moc neví o co jde, ale 20 hodin sedí v letadle a pomalu jim dochází, že svět není jen škola, ihrisko a treska s rožkom.

Bolej je nohy, je to dlouhej vejlet, ale už ve svým mladým věku vnímaj, jak je prostředí Blue Mountains krásný a inspirující. "Majo, keď budeme veľkí, založíme si kapelu a budeme vystupovať, to bude šupa!"

A taky se tak stalo, o víc než 10 let později Pavol a Marián zakládají společný hudební projekt, který pojmenovávájí po místu, kde se poprvé setkali. Stali se z nich přátelé na celý život.

To není jen hudba, to není jen hip-hop, to je taky život. Intelekt, poezie, neobyčejnost v obyčejnosti. Maximálně pro 150 lidí a třeba se ukáže i Peke a Roland Kanik.

Chlapi, kteří položili základy a orali pole tehdy neorané. Přivítejme Beneho, Lyrik H, přivítejme Modré Hory!