Hudební festival současnosti

30.6. - 1.7. 2023 SVITAVY

Muah showcase? Vytříbený house a minimal na ose Brno-Praha-Drážďany

Kdybyste se před lety zeptali v Brně fanoušků elektronické hudby, co je to Muah, minimálně každý druhý by hned vypálil: „Láska.“ Ten zbytek by se nemusel o moc déle rozmýšlet a téměř jistě by začal popisovat, proč je Muah ta nejlepší crew a zároveň stejnojmenná party, kterou pořádá. Nezapomenutelné akce na brněnském letišti v Medlánkách, pro něž bylo typické, že se na nich každý cítil jako v okruhu nejbližší rodiny, jsou už kvůli různým důvodům minulostí. Duch Muahu ale žije dál a nese si jej parta lidí, kteří nadále pořádají vytříbené akce v Praze, Brně či kdekoliv jinde.


Co však dělají především, šíří prostřednictvím hudebních vln dobrou náladu a příjemný pocit, který vyvolá na každé tváři blažený úsměv. Na Rosničce Muah bude reprezentovat „hlava rodiny“ a nejdůležitější člen Disco Moreti aka Pepi Muah, který začal v Brně otevírat posluchačům obzory pod pseudonymem Click Joe ve sférách minimal techna, deep houseu, disca a všeho, co s nimi souvisí na akcích Magion na brněnské Flédě už před více než deseti lety. Ze stálých členů Muahu jej doplní PSJ, který byl stálou postavou brněnské a nyní je stálou postavou pražské elektronické scény. Může se pyšnit třeba tím, že dělal support Johnu Talabotovi. Od obou očekávejte poctivé vinyl sety, které si vás podmaní výbornou taneční atmosférou.

Muah ale nabídne i žolíka, jímž není nikdo jiný než německý DJ Scherbe, který patří do oceňované stáje Uncanny Valley z Drážďan. Na webu Resident Advisor o sobě prozradil, že začal sbírat desky ve 12 a v roce 1995 mu otevřela mysl house music. Svůj styl popisuje jako hluboký a pomalý, syrový a experimentální, což je dobře patrné na deskách, které sám vydává. Aby toho nebylo málo, spravuje také webový label Reh Incarnation, který by letos oslavil 10 let.


Na Rosničce se MUAH předvede ve složení PSJ, Disco Moreti a jako host Scherbe z Uncanny Valley. V pátek v noci!