Hudební festival současnosti

30.6. - 1.7. 2023 SVITAVY

Jimmy Pé slaví úspěch i za Atlantikem

 Jedním z žánrů, které v současné době nejvíce rostou na poli fanouškovské základny, je trap. Proto nesmí na festivalu Rosnička chybět ani jeden z v současnosti nejuznávanějších slovenských producentů Jimmy Pé. Odbýt jej však pouze trapovou nálepkou by byla chyba. Polohy zvládá totiž i jiné. Není mu cizí ani třeba dubstep a o jeho nejnovějším EP Masika vydaném k příležitosti bratislavského koncertu legendárních downtempových mágů Tosca, kterým dělal support, se ne nadarmo hovoří s přívlastky jako přístupnější či pozitivněji laděná hudba. Záběr má proto široký a zcela jistě to předvede i na Rosničce.

Juraj Hrabala alias Jimmy Pé prorazil i ve světě, vždyť právě jeho nejnovější desku vydal německý label Crispy Crust Records. A co více, skladby z jeho plnohodnotného alba Insomnia a dvojitého EP Final Fantasy z bratislavského vydavatelství Gergaz, které spoluzakládal, prorazily i za oceánem, skladby Jimmyho Pé jsou například běžnou součástí setlistů v klubech v Los Angeles. Mixu expanzivních beatů, trapu a melancholické nálady si všimli a hrají je takové persony, jako je Flying Lotus, Daedelus či Baauer. Nejvíce úspěchů sklidil hit Hudson River, který dává vzpomenout na veleznámého Hudsona Mohawkea. Jimmy Pé neskrývá, že se jeho hudbou nechává velmi inspirovat, možná se jednoho dočká i toho, že jeho skladbu právě tento mistr trapu zahraje.

Slovenský producent není žádným nováčkem na české a slovenské hudební scéně, kde už má na zářezech vystoupení na největších festivalech Pohodě a Colours of Ostrava. Letos jej však kromě Rosničky čeká zářez největší, na začátku září vystoupí na festivalu Outlook v chorvatské Pule. Právě tam si každoročně vyberou jen to nejvíc hot na poli undergroundové elektronické hudby se zaměřením především na všechny zlomené žánry, ale neztratí se tam ani fanoušek techna. Jedním z důvodů, proč určitě zajít u svitavského rybníka na set slovenského mága, je i jeho tvrdá práce na novém dlouhohrajícím albu, které by mělo světlo světa spatřit na podzim. Když budete pozorně poslouchat, možná se dočkáte i některých pecek, které se na něm objeví.

Nový videoklip zde.