Hudební festival současnosti

30.6. - 1.7. 2023 SVITAVY

Rosnička 2017: Souhrnné informace #1

 

Dámy a pánové, máme hotovo. Všechny bookingy na sedmý ročník Rosničky jsou potvrzené a můžeme si proto shrnout ty nejzásadnější projekty, které letos ve Svitavách uvidíte a hlavně uslyšíte. S trochou nadhledu můžeme program rozdělit do tak nenáviděných a současně tak užitečných hudebních škatulek, tedy aspoň do doby, něž naše soukromá grafička Aneta připraví koláčové grafy. A aby nedošlo k omylu, kompletní seznam vystupujících umělců stále doplňujeme a nejdete ho v sekci "umělci" zde na webu a také na události na Facebooku. 

Instarepy

Hip-hop, rap, trap, grime, bassmusic... kdo se v tom má vyznat? Tak si radši vymyslíme novou škatulku, která to tak nějak zaštítí a odborníky nenaštve. Do ní hodíme tvrďáka Smacka, slovenské drtiče s dobrým srdcem Jimmyho Pé a Moja Reč, následuje sluničkový básník MC Gey a ligu vyjímečných uzavírá domácí Opak Dissu Label a jeho kapitán Asap Jarda. Instareprům bude supportit Fox a jeho bro Zef, prostě borci s gramcema a jehlama.

Jakoby Electro

Po pěti letech se k rybníku vrací i profesor David Doubek a jeho energická one man show Ventolin, poprvé uvidíte industriální Schwarzprior, fascinující svět modulárních syntetizátorů nejen od Bastl Instruments posluchačům představí odborník HRTL a výlet do vesmíru si dáte s HDL, tedy Himalayan Dalai Lama, který teď taky dost jedou a vyhrávaj ceny. A to jak moc se vám bude líbit Atrey odhadnete podle toho, kolikrát jste viděli slaďouše Goslinga v Drivu - osmdesátkový electro jak z katalogu.

Jamajská džungle

Už od prvních ročníků k Rosničce neodmyslitelně patří také reggae, ska a drum'n'bass. Sobotu na koncertním podiu otevře DJ Derek z grupy Bad Boyz Sound, našlapaný koncert slibuje stálice tuzemské scény Fast Food Orchestra a temnou ocelovou džunglí vás provede ultimátní bosenský producent Billian. K tomu si přihoďte Karla Gotta drum'n'bassové scény Pixieho, řezníka Sayka, dredáče Urban Robot a bandu Mindicted Crew, která obstará start festivalu na plážové stagi.

Tucky

Sedmý ročník hudbního festivalu současnosti tradičně nabídne i řadu špičkových djských a live vystoupení zaměřených na techno, house a jejich nepočitatelné všepohlcující odnože. Zde jsou stěžejní dva showcasy, alias výkladní skříně. V rámci MUAH Showcase vystoupí PSJ, Disco Moreti a německý producent Scherbe z labelu Uncanny Valley. Druhou skříň otevře mýty opředený POLYGON, pražský projekt, který vrátil techno do temných hal a díky dotaženému konceptu a undergroundové atmosféře se probojoval až na stránky váženého australského tanečního webu Resident Advisor.

Novinky

Jak vidíte, program opět dostává podtitulu festivalu a vy se proto připravte na pořádnou nálož nové muziky, kterou na Óčku prostě nehrajou. Rozložení areálu se němění, na pláži si dáte hlavně DJe, za lesíkem hlavně kapely. Areál bude nově kompletně oplocen a osvětlen, chystáme prostorové objekty na zkrášlení vybraných oblastí i světelné vychytávky, které ještě zvednou magii obou festivalových nocí.

Lístky

Předprodej jede na webu goout.cz, vstupenky jsou k dispozici také v prodejně Freshlabels v Praze, v Indies v Brně a v nových pobočkách firmy GoOut v Ostravě.